wtorek, 1 czerwca 2021

Nasz Głos nr. 15 - "Nudy na pudy i w ogóle lenistwo"

DOWCIP NUMERU

Stoją dwie dziewczynki przy oknie, jedna zła i jedna dobra i plują na przechodniów, dobra trafiła 5 razy, a zła 3... Dobro zawsze wygrywa!

BÓSTWO NUMERU

Woden - anglo-saski bóg przywódca, w pewnym sensie odpowiednik Odyna. Nie wiadomo o nim wiele.

W RAZIE NUDY

Za wykonanie drugiego zadania zyskuje się jeden dodatkowy punkt umiejętności, a przy ponad 1000 słów aż dwa.
1. Narysuj swojego wilka jako kota.
2. Napisz opowiadanie z perspektywy losowej innej postaci (ze strony).

COŚ ZE ŚWIATA

Ze względu na charakter bloga, na którym pojawia się ta gazetka, pan redaktor naczelny postanowił wypisać kilka programów i aplikacji, na których można pisać opowiadania. Jest to doświadczenie głównie kolegów z watahy, bo Paki to jest ograniczony w tych sprawach.
  • Office Word - chyba najbardziej popularny, uważany za całkiem prosty w obsłudze, ale za to ścina się przy większej ilości tekstu (według jednej osoby ponad 10 tys. słów). Pozwala zarówno na edycję online, jak i offline.
  • Google Documents - też raczej popularny, choć nie tak często używany, praktycznie każdy ma do niego dostęp jeśli ma konto Google, czasem irytujący w obsłudze. Pozwala na edycję online, offline i przez telefon.
  • Zen Writer - mało popularny, minimalny interfejs, zaprojektowany, by pozwolić skupić się podczas pisania, wiele opcji do zmienienia wyglądu. Pozwala wyłącznie na edycję online.
  • QuollWriter - program open source do pobrania, zaprojektowany specjalnie do pisania rozległych opowiadań i książek, zapisuje automatycznie i na komputerze. Pozwala wyłącznie na edycję offline.
  • Pure Writer - program do pisania na telefonie, prosty w obsłudze, wszystkie opcje, które są ważne do pisania są obecne, zapisuje automatycznie lokalnie, jak w chmurze. Pozwala na edycję offline z zapisywaniem online.

SZYBKIE PRZYPOMNIENIE

Słyszycie te świerszcze? To majowa cisza. Ale chyba mogliśmy się tego spodziewać pod natłokiem spraw, które na nas spadły.
Jedyne, o czym można napisać, to to że Zendayafiri Nere'e Citlali Pinezka dorosła i stała się niemal w pełni dojrzałą waderą.

ZAKĄTEK SPOŁECZNOŚCI

Ponieważ trudno było zachować wywiady, zostały one zamienione w zakątek społeczności. Czytelnicy NG mogą tu zostawiać jakieś życzenia, prośby, ogłoszenia, swoje rysunki, wszystko jeśli chcą, a mogą być także jakieś okazjonalne wywiady z losowymi osobami, jeśli powstanie takie życzenie.
W tym numerze miesięcznika napomnę o pewnym wyzwaniu, które powstało w sumie na żywca, a polega ono na naśladowaniu sposobu rysowania innej osoby (nie stylu, styl ma zostać zachowany, tylko sposób). Zapoczątkowali to Szkło, Domino oraz Paketenshika i jeśli ktoś pragnie dowiedzieć się więcej o tym wyzwaniu, może zgłosić się do nich z pytaniami.
Serdecznie polecamy zajrzeć na Memizm watahy oraz na WSCowy DeviantArt, gdzie można pooglądać rysuneczki narysowane przez członków watahy, gdyż jest to niezwykle ważna część naszej społeczności. Szczególnie memizm.

OTO KONIEC NUMERU, NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA SZCZENIACZKÓW TYCH MAŁYCH I TYCH MNIEJSZYCH Z OKAZJI DNIA DZIECKA <3

Autorem tego numeru był Paketenshika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz